Gymnasiade 2018 - Marokkó

Az ISF (International School Sport Federation) által szervezett nemzetközi iskolai sportverseny, a Gymnasiade először zajlik Afrikában, ezen belül is a marokkói Marrákesben.

A marokkói világjátékokon 46 ország több mint 2600 versenyzője vesz részt.

A 68 fős magyar küldöttség 44 sportolója tíz sportágban képviseli hazánkat.

A női tornász csapatban három Postás tornász is versenyzett. Bácskay Csenge, Péter Sára, Székely Zója.

Lányainkkal erősített csapat a dobogó legfelső fokára állhatott, bearanyozva a napunkat.

A fináléba is bejutottak a hölgyek és kiváló gyakorlatokkal mind a hárman érmet szereztek.

Csenge és Sári ugráson remekelt. Most Csengének sikerült jobban, az ő nyakába került az ezüst érem, míg Sári a dobogó harmadik fokára állhatott fel, kiváló versenyzéssel. Büszkék vagyunk rájuk!!

Korlát finálét nem rendezhetnek Zója nélkül. Nem volt ez most se másként. Kiemelkedő gyakorlatával kivívta a második helyet. Gratulálunk, csak így tovább!

A hölgyeknek ez volt idén az első versenye. Ilyen kezdést kívánunk minden sportolónknak!